Rekordinis golfo sezonas: penki „Hole in One”!
Šis golfo sezonas įeis į istoriją kaip vienas iš įspūdingiausių. Ne tik dėl didžiulio turnyrų skaičiaus, kurie pritraukė tiek profesionalus, tiek entuziastus iš viso pasaulio, bet ir dėl ypatingo pasiekimo – net penkių „hole in one” smūgių per vieną sezoną. Tai yra tikras golfo stebuklas, reikalaujantis ne tik meistriškumo, bet ir nemažai sėkmės.
Kas yra „hole in one”?
„Hole in one” – tai situacija, kai žaidėjas pataiko kamuoliuką į duobutę vienu vieninteliu smūgiu iš pradžios taško, vadinamo tee, į green’ą (golfo aikštės dalį, kurioje yra duobutė). Paprastai tam reikia kelių smūgių, kad kamuoliukas būtų sėkmingai nukreiptas į duobutę, tačiau „hole in one” reiškia, kad visas šis procesas atliktas vienu tiksliu smūgiu.
Tai nepaprastai reta ir ypatinga golfo pasaulyje. Statistiškai, „hole in one” įvyksta maždaug kartą per 12 000 bandymų tarp profesionalų ir dar rečiau tarp mėgėjų. Tai yra tarsi golfo „šventasis gralis”, kurį pasiekti svajoja kiekvienas žaidėjas.
Kuo ypatingas šis sezonas?
Šis sezonas pasižymėjo ne tik puikiomis oro sąlygomis ir idealiais aikštynais, bet ir golfo žvaigždėmis, kurios demonstravo aukščiausią meistriškumą. Nors įprastai vienas „hole in one” per sezoną laikomas dideliu pasiekimu, šįkart žaidėjai sugebėjo atlikti net penkis tokius smūgius.
Kai kurie iš šių smūgių buvo atlikti pačiuose prestižiškiausiuose turnyruose, įskaitant „Masters“ ir „Open Championship“, kur dalyvauja geriausi pasaulio golfo žaidėjai. Tai buvo netikėti ir stulbinantys momentai tiek žiūrovams, tiek patiems žaidėjams.
Štai dar vienas šio sezono įsimintiniausias „hole in one” momentas. „The Open“ turnyro metu Pietų Korėjos atstovas Kim Si-woo padarė ilgiausią „Open“ istorijoje „hole in one“, kai sėkmingai sužaidė „Royal Troon“ 238 jardų (maždaug 217,7 m) ilgio duobutę.
Kuo “Hole in One” toks reikšmingas?
Golfe, kaip ir daugelyje sporto šakų, yra momentų, kurie tampa simboliški ne tik dėl to, kaip jie įvyksta, bet ir ką jie reiškia psichologine prasme. „Hole in one” yra vienas iš tokių momentų, kuris gali pakeisti žaidėjo karjerą ar net viso turnyro eigą.
Techninis iššūkis. Pataikyti kamuoliuką į duobutę iš didelio atstumo reikalauja nepriekaištingos technikos ir smūgio tikslumo. Kamuoliukas turi būti tobulai nukreiptas, atsižvelgiant į vėjo greitį, aikštelės nuolydį ir paviršių. Smūgio netikslumas bent per kelis centimetrus gali reikšti, kad kamuoliukas atsidurs už green’o ribų arba per toli nuo skylės.
Sėkmės momentas. Nors žaidėjai treniruojasi tūkstančius valandų, kad taptų tiksliais ir įvaldytų smūgio techniką, „hole in one“ reikalauja ir tam tikros sėkmės. Tai yra ypatingas momentas, kuris dažnai užklumpa net pačius žaidėjus netikėtai.
Psichologinis poveikis. „Hole in one”gali suteikti žaidėjui didžiulį pasitikėjimo antplūdį. Tai yra tarsi įrodymas, kad visos treniruotės, pastangos ir susitelkimas atsiperka vienu įspūdingu momentu. Dažnai po tokio smūgio žaidėjai įgauna psichologinį pranašumą ir žaidžia dar geriau.
Pripažinimas. „Hole in one”smūgiai dažnai tampa svarbiausiomis turnyrų akimirkomis. Jie patenka į sporto žiniasklaidos antraštes, o žaidėjai tampa didvyriais tiek tarp sirgalių, tiek tarp kolegų golfo žaidėjų.
Įdomu tai, kad 16 iš 50 geriausių pasaulio golfo žaidėjų, tarp jų daugkartiniai čempionai Rory McIlroy, Collin Morikawa, Bubba Watson ir Brooks Koepka, niekada nebuvo sėkmingai sužaidę duobutės su „hole in one“ PGA Tour turnyre.
Penki „hole in one” per vieną sezoną yra neįtikėtinas pasiekimas, kuris ilgai išliks golfo istorijoje. Tai tik dar kartą parodo, kokia nuostabi yra ši sporto šaka, kurioje technika, taktika ir sėkmė susijungia į vieną visumą. Šis sezonas tapo ypatingu ne tik mums, bet ir golfo gerbėjams, o „hole in one“ smūgiai – įspūdingais momentais, kurie dar ilgai bus prisimenami.