Projekto sėkmė: sveikata, bendruomenė ir golfo žavesys
Rudenį mūsų klube vyko fizinį aktyvumą skatinantis projektas, todėl kyla klausimas, ką pavykto nuveikti projekto metu?
Šiuo projektu buvo siekiama spręsti svarbias visuomenės problemas, tokias kaip gyvenimo kokybės gerinimas, sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas, sveikos gyvensenos skatinimas bei psichologinio (emocinio) atsparumo didinimas. Taip pat dėmesys buvo skiriamas visuomenės sanglaudai, didesniam darbingumui ir prasmingam laisvalaikio užimtumui kurti.
Įvairaus amžiaus bendruomenė – aktyvi ir sveika
Projektas buvo orientuotas į įvairaus amžiaus ir lyties asmenis, įtraukiant vaikus (5–17 metų), suaugusiuosius (18–64 metų) ir senjorus (65–84 metų). Iš viso projekto veiklose sudalyvavo 105 unikalūs dalyviai, kurie turėjo galimybę dalyvauti įvairiose fizinio aktyvumo veiklose bei pažinti golfo sportą.
Fizinio aktyvumo pratybos vyko intensyviai: treniruotės buvo organizuojamos du kartus per savaitę po 90 minučių, truko tris mėnesius. Iš viso surengta 240 fizinio aktyvumo sesijų. Vienoje grupėje treniravosi po 10 asmenų, o siekiant maksimaliai išnaudoti projekto galimybes, buvo sudaryta net 11 grupių, iš kurių viena – papildoma, su 9 dalyviais.
Golfo treniruotės – nuo pirmųjų smūgių iki žalios kortelės
Projekto metu dalyviai buvo supažindinti su golfo sportu, mokėsi pagrindinių technikų ir žaidimo subtilybių. Profesionalūs treneriai vedė praktines pamokas, kuriose buvo lavinama smūgio technika, mokoma taisyklių bei strategijų. Dalyviai treniruotėse gilino žinias ne tik treniruočių aikštelėse, bet ir žaisdami 18 duobučių golfo lauke. Reguliarios treniruotės leido projekto dalyviams sėkmingai įgyti golfo žaidėjo licenciją – Žalią kortelę.
Įkvepiantis bendravimas su golfo profesionalais
Viena iš didžiausių projekto pridėtinių verčių buvo galimybė treniruotis ir žaisti su patyrusiais golfo profesionalais. Projekto dalyviai turėjo progą mokytis iš geriausio Lietuvos golfo žaidėjo Giedriaus Mackelio, profesionalaus trenerio Juozapo Budrikio, Lietuvos čempiono Pauliaus Baltramonaičio bei Europos Centro Golfo Klubo čempionės Gabrielos Maculevič. Be to, dalyviai žaidė kartu su žinomais bendruomenės nariais – muzikantu Justinu Jaručiu ir Tautvydu Pauliumi Augustinu iš grupės „Baltasis Kiras“. Mentorių vaidmenį atliko ir klubo nariai Vygantas Keras bei Vytautas Kukarskas, kurie pasidalijo savo patirtimi ir įkvėpimu.
Pozityvus poveikis bendruomenei
Įgyvendintas projektas ne tik skatino fizinį aktyvumą, bet ir stiprino bendruomeniškumą. Dalyviai ne tik patyrė fizinės sveikatos pokyčių, bet ir sustiprino emocinę gerovę bei socialinius ryšius. Projekto veiklos įkvėpė daugelį dalyvių tęsti aktyvų gyvenimo būdą, daugiau rūpintis savo sveikata bei prisidėti prie stipresnės ir sveikesnės vietos bendruomenės kūrimo.
Šis projektas – tai įrodymas, kad fizinis aktyvumas, bendruomeniškumas ir sportas gali būti raktas į geresnę gyvenimo kokybę bei emocinę pusiausvyrą.
UAB „Golf Development“ („Europos centro golfo klubas”) įgyvendino projektą „Vietos bendruomenės reguliaraus fizinio aktyvumo skatinimas organizuojant golfo treniruotes“ (Nr. NSA-FA-RFA-2024-0166), bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis. Projekto tikslas – rengiant nemokamas fizinio aktyvumo pratybas ugdyti fiziškai aktyvią vietos bendruomenę ir sudaryti sąlygas sportuoti įvairaus amžiaus bei lyties asmenims reguliariai.