Golfo treniruotės
Apie golfą

Golfo taisyklės

Jei ketinate pradėti mokytis žaisti golfą, rekomenduojame susipažinti su pagrindinėmis žaidimo taisyklėmis.

1. Žaidėjai turi pažymėti savo kamuoliukus, kad juos būtų galima atskirti, pvz. užrašyti inicialus.
  2. Žaidimą pradėsiantis dalyvis nustatomas burtų keliu.
  3. Golfo aikštyne yra suprojektuotos įvairios kliūtys („hazards“), pvz. ežerai ar grioviai. Yra 2 vandens kliūčių tipai: normali vandens kliūtis ir šoninė vandens kliūtis. Šoninė kliūtis yra pažymėta raudonu žymekliu.
  4. Golfo aikštynas turi užribį („out of bounds“), pažymėtą baltos spalvos kamuoliukais. Kamuoliuko iš užribio mušti negalima.
  5. Jei žaidėjas nėra tikras, ar kamuoliukas yra pamestas, jis gali žaisti laikinu kamuoliuku. Tai duoda teisę ieškoti pirmojo kamuoliuko. Jeigu jam nepavyksta surasti kamuoliuko, duobutė baigiama žaisti su antruoju kamuoliuku, o žaidėjui skaičiuojamas baudos smūgis už pamestą kamuoliuką.
  6. Kai žaidėjas pasiekia ridenimo aikštelę („Green“), jis gali paimti kamuoliuką, nuvalyti jį ir padėti atgal į vietą. Prieš paimdamas kamuoliuką žaidėjas privalo pažymėti vietą, kad vėliau galėtų kamuoliuką padėti ten pat. Kamuoliuko vietą galima žymėti bet kokiu daiktu, pvz. ,,tee“ ar ,,putteriu“. Žaidėjai taip pat dažnai naudoja kamuoliuko žymeklį arba monetą.
  7. Žaidėjas krepšyje gali neštis 14 lazdų.

Susipažinti su tarptautinėmis golfo taisyklėmis galite čia.

Europos Centro Golfo Klubo taisyklės